0 0
Days
0 0
Hours
0 0
Minutes
0 0
Seconds
kemp-chilli-logo

Jóga & Surf kemp 'CHILLI'
dokoreň si svoje dobrodružstvo podľa vlastnej chuti a uváženia.

Nádherná príroda, ostrovný život lokálnych ľudí, jednoduchosť a absolútne spojenie s prírodou …. tzv. “Bali spred 30tich rokov” … Filipínsky ostrov Siargao. Miesto, kde ešte prudký turizmus nedorazil a tak zanecháva ostrov nedotknutý čistý a v pôvodnom stave.
---
Budeme praktizovať jógu pri oranžovom východe a západe slnka v šume vetra a vĺn divokého Pacifiku. Naša myseľ sa utíši a telo zaktivizuje a nadobude potrebnú rovnováhu a energiu na nové dobrodružstvá. Na vlastnú kožu pocítiš silu prírody a šťastie z pocitu keď vlny nepatria len oceánu zrodenému pre surfing ale aj tebe.
---
Tak poď si s nami oddýchnuť a dopriať telu slnečné lúče, zažiť dobrodružtvá v dych berúcej prírode, pochopiť a inšpirovať sa jednoduchým a bezstarostným myslením domorodých obyvateľov, ochutnať pochutiny od miestnych farmárov a radovať sa zo skrotenia Pacifiku.

10.-24.11.2016

14 nocí a 15 nezabudnuteľných dní

Siargao

Filipíny

10 miest

Individuálny prístup

€759

V cene.

Ubytovanie s raňajkami

14 nocí

Guiding

Sprevádzanie po ostrove

Jóga/Surf/Masáž

vyskladaj si každý deň podľa svojej chuti

Voda a čaj

Neobmedzený prísun vody a čaju na ubytovaní

3 celodenné výlety

Spoznávanie ostrova.

Kulinársky workshop

S prekvapením.

Transfer

Transfer z letiska a na letisko.

Cena NEZAHŔŇA

1

Letenky

2

Predĺženie pobytu

3

Extra aktivity a výlety

4

Obedy a večere

Program.

S láskou navrhnutý a pripravený

Každý deň sa zobudíš blahodárnou jógou a zvyšok dňa si dokoreníš podľa svojej chuti.

11 dní ťa čaká ranná jóga, voliteľný guiding po krásnych okolitých miestach a poobedný program podľa toho čo si vybereš na základe kreditného systému.

Zvyšné 3 dní, sa hneď po raňajkách, zmeníme na dobrodruhov a vyberieme sa spoznávať ostrov a krásy jeho okolia.
Poď s nami preniknúť do svojho vnútra, spojiť telo, myseľ a ducha v jeden krásny dokonalý celok plný sily a zároveň pokoja. Praktizovať budeme Hatha a Asthangu jógu pod vedením skúsenej čínskej inštruktorky Chin. Praktizovať jógu a meditovať budeme všade kde nám to vesmír, energia a čas dovolí. Tak poď s nami vniesť úsmev a zdravie do svojej duše.
3 celodenné výlety, kde spoznáš nie len ostrovné zákutia s jedinečnými úkazmi prírody, ale aj dych vyrážajúce okolité ostrovy.

Island hopping


Celodenný výlet, kde navštívime 3 okolité ostrovy. Ako transport nám bude slúžiť typická pomalovaná filpínska loďka s lokálnym kapitánom. Prvá zástavka bude Guyam Island. Opustený ostrov s čarovnou atmosférou, kde si budeme užívať okolitý výhľad, priezračnú vodu s bielym pieskom a pocit voľnosti. Druhou zástavkou bude Naked Island, pred ktorým zastaneme na koralovom útese plnom života. Naked Island je neobyvaný pieskový ostrov bez vegetácie s dĺžkou približne 200 metrov. Treťou zástavkou bude Dako Island, kde nám miestni vysmiati domorodci pripravia niečo na naše lačné žalúdky. A keď ich pekne poprosíme zhodia nám aj “Buko“, čerstvý kokos z palmy. Mňam!
Island hopping na Siargau

Pacifico, Severo-východ ostrova


Celodenný výlet, kde zažijeme kúpanie ako v Afroditiných kúpeľoch. Prírodné bazény Magpupungko Rock Pools vytvorené bijúcimi vlnamy počas prílivu do útesov. Počkáme na odliv a príroda nám pripraví nezabudnuteľné osvieženie v smaragdovo zelenej vode. Ďalšou zastávkou bude Pacifico na severe ostrova, kde si individuálne môžme požičať surfy a na vlastnej koži vyskúšať silu a krásu vĺn Pacifiku. Ak nám zvýši čas, pôjdeme sa pozrieť do sladkovodnej jaskyne v strede džungle Tayanbang Cave, ktorou nás prevedie lokálny chlapec. Čo myslíte, bude v jaskyni ešte niečo z mäsa a kostí okrem nás?
Oblasť Pacifico

Nočné dobrodružstvo na ostrove Guyam


Prespanie na opustenom ostrove Guyam Island, kde vyrazíme pred západom Slnka. Určite do povinnej výbavy bude zahrnutá yogamatka, na ktorej sa rozlúčime s dňom. Následne si na ohníku ugrilujeme niečo pod zub. Komu bude po večeri teplo može sa osviežiť v mori, nočným kúpaním. Spať sa bude klasickým filipínskym spôsobom v hammokoch, vakoch pripevnených o palmy. Ráno pozdravíme Slnko, osviežime sa čerstvým kokosom, zaplávame v oceáne a vyrazíme spať na Siargao. Hor sa za dobrodružstvom!
Večer v znamení kulinárskej školy varenia s lokálnou filipínskou kuchárkou Jenn-špecialistkou na vegetariánsku a filipínsku kuchyňu. A ako sa vraví, čo si navaríme, to si aj zjeme … spolu s našimi dôležitými hosťami. Kto to bude sa nechajte prekvapiť.

Kreditný systém
aby všetci šťastní boli

Na poobednú aktivitu má každý k dispozícii 20 kreditov a je len na tebe ako tento pobyt stráviš a tvoje body radosti využiješ.
Či už máš radšej aktívnejší surfing pláž a vodu alebo túžiš po spiritualite a jóge s ňou spojenou je len a len na tebe. Voľnosť je prirodzená súčasť každého z nás a my ti ju doprajeme.
Vyskladaj si z 20-tich kreditov svoje popoludnie
Individuálna surfová lekcia s inštruktorom

2 hod – 4 kredity

Požičanie surfu

2 hod – 2 kredity
celý deň – 3 kredity

Relaxačná filipínska masáž

1 hod – 2 kredity

Jóga

2 kredity

UBYTOVANIE.

Kvalitné a privátne ubytovanie postavené v džungľi s neuveriteľnou spirituálnou atmosférou v čarovnej časti ostrova v mestečku General Luna pri Pacificu. Bývať sa bude v štýlových novo postavených minimalisticy zariadených trojlôžkových izbách s wifi  a denným upratovaním. Budeš sa cítiť ako v Tibete, len o čosi teplejšie a pri mori. Na pláž je to 10 minút chôdzou.

Naše ubytovanie má jogovú sálu a terasu pri bazéne, kde budú denne prebiehať vedené hodiny Hatha, Ashtanga yogy a meditácie, pod vedením skúsenej inštruktorky Lenky a Chin, pochádzajúcej s Číny, žijúcej na ostrove. Jógovať a meditovať budeme všade kde nám to čas a vesmír dovolí.

Strava.
dávame si záležať aby strava bola zdravá, chutná a čerstvá

Na raňajky sa posilníme čersvtým lokálnym bio ovocím a zeleninou od miestnych farmárov. Budeme podávať šejky z banánu, manga, kokosu, domáceho kokosového mlieka a ananásu. Všetko dochutíme samozrejme podľa indviduálnych chutí škoricou, kakaom alebo kurkumou. Osviežiť sa budeš môcť čerstvým kokosom “bukom” a na stole uvidíš aj pár miestnych pochutín špecifických pre Filipíny a ostrov Siargao. Mňam! Raj pre brušká! Obed a večera bude na každom individuálne. Možnosti sú tu veľké. Maťo a Dada ťa radi zoberú na ich obľúbené miesta, kde najlepšie ulahodíš svojmu lačnému žalúdku.
Rady a tipy.

Surf

Siargao sa stáva obľúbeným miestom pre surfistov a tak spoznáš aj úplne iné more, na aké si zvyknutý/á. Divoké, silné, rozbúrené. Priprav sa na divoký oceán čarovne rozbúrených vĺn, ktorý Ťa volá meditovať nad jeho zvukom, či zajazdiť si na jeho vlnách a okúsiť slobodu. Sú tu však aj miesta, kde sila Pacifiku utícha a budeš sa môcť okúpať či zaplávať si v tyrkysovo modrej vode s výhľadom na palmy a pláž s jemným bielym pieskom. Preto si prosím nechaj miesto v batožine aj na šnorchel či plavecké okuliare.

Veci

Celkovo, netreba to preháňať s pribalenými kúskami zo šatníka, samozrejme, môžeme sa zúčastniť aj „posh“ party na miestny sôspb, tak pribal „Little black dress“, ale na Siargau zabudni na podpätky, najväčším kamošom sú flipflopy, ľahké vzdušné odevy a jednoznačne plavky. Vezmi si opaľovací krém, pozor, je to rovníková oblasť a aj keď po lete, predsa naša pokožka nie je zvyknutá na tak intenzívne slniečko. Mysli na to, že tvoje srdce zatúži po nejakom suveníre, tak si nechaj miesto v batožine na cestu späť.

Pranie

V General Lune fungujú „laundry“, alebo práčovne, kde Ti približne za 1 euro na kilo vyperú a vyžehlia oblečenie za 1deň. Samozrejme, mama perie najlepšie a tak neodporúčam nosiť do práčovní oblečenie na ktorom vám extra záleží lebo – biela tu nemusí ostať bielou –

Jedlo

Ostrov práve zažíva etapu turistického prebúdzania sa, preto nečakaj v našom mestečku ulice preplnené reštauráciami, kaviarnami, obchodmi s oblečením a barmy so západným nadychom. Je ich tu len pár. Samozrejme stravovacie možnosti sú tu neuveriteľné a čím lokálnejším spôsobom si ostrov užívaš, tým krajšie zážitky si odnesieš. Ako na to? Všetko ti tu ukážeme a rozpovieme.

Voda

Samozrejme, nepijeme vodu z vodovodu, kupujeme si čistú pitnú vodu vo fľaškách, ktorú kúpiš vždy a všade, nápojov s ľadom sa obávať nemusíš, je to bezpečné.

Pas

Budeš potrebovať cestovný pas, platný po dobu min. 6 mesiacov od príletu do Filipín, najmenej 2 voľné strany v pase a spiatočnú letenku.

Jógamatka

Dones si yogamatku, viacej yoga oblečenia, plavky, prípadne malý uterák. Ak ku svojmu „practice“ používaš yoga bloky, alebo pásy, smelo si ich pribaľ do batožiny.

Veselý príbeh troch kamošov.

____

Toto sú Shorty, Zuzka a Žaba. Super kamoši. Všetkých baví cestovať, spoznávať nové miesta a nových ľudí a chcú zažiť niečo výnimočné. Už spolu cestovali a tak sú zvyknutí na kompromisy, že raz sa musí prispôsobiť Shorty Zuzke, raz Žaba Shortymu a tak ďalej.

Shorty je ostrielaný surfer, ale Žabinu obľúbenú jógu zatiaľ ešte nevyskúšal. Je ale chytrý a tak si uvedomuje ako mu môže jóga pomôcť nielen pri surfovaní. Zuzka sa surfovať iba učí, ale v Bratislave rada chodila na jógu a akrojógu. Žaba ešte nevie, či ju bude surf baviť, ale vie že je spirituálne založená a bude chcieť zažiť pravú jógu v Ázii a prísť domov poriadne zrelaxovaná. Kiež by to mohli skombinovať aby všetci mohli robiť všetko..

Zuzka sa preklikla na YogoVibe.com a uteká sa podeliť s radostnou novinkou s ostatnými. Našla ideálny kemp CHILLI, počas ktorého spoznajú nádherný, turistami ešte nepoškodený ostrov Siargao – tzv. Bali spred 30 rokov a každého predstavy o ideálnom tripe sa naplnia do poslednej bodky.

A tak sa aj stalo. Shorty konečne okúsil radosť a relax ktoré jóga prináša a zároveň si zašiel každý deň pochytať niekoľko epických vĺn z ktorých teraz strihá krátky surf edit. Dal aj svoj prvý barrel v živote. Zuzka naposledy surfovala pred polrokom a tak si dala na začiatok 2 hodiny s inštruktorom, aby si pospomínala. Surfovať sa zabúda rýchlo a tak prihodila ešte dalšie dve, potom už surfovala so Shortym. Vedela už z minula, že surf je drina a že práve jóga pomôže jej unaveným svalom najlepšie a tak si každý druhý deň namiesto surfu dopriala radšej jógu a niekedy masáž. Rozhodla sa vždy podľa toho ako sa cítila, veď zmeniť to mohla kedykoľvek počas kempu. Žaba slúbila, že skúsi surf ale nakoniec sa rozhodla skôr pre tú jógu a dokonale sa porozmaznávala aj masážami. Nidky nezabudne na nočný výlet na ostrov Guyam, kedy videla najviac hviezd v jej živote.

Všetci sa zhodli, že to bolo epické a teraz priateľsky provokujú kolegov a kamošov tropickými fotkami; Shorty na vlne, Zuzka v zálive a Žaba na palme… Ale toto je príbeh týchto troch ľudí, určite nechceš takéto príbehy len počúvať a preto príď napísať aj TY ten svoj.

Individuálne možnosti.

na ostrove sa nudiť rozhodne nebudeš

Team kemp CHILLI.

tešíme sa na teba

Daša Devečková

Láska k pohybu a prírode pre mňa znamená veľa od útleho detstva.
Dadka
Milovníčka jógy
www.hybajcestovat.sk

Chin

Som učiteľka jógy a spisovateľka na ceste šíriť zdravie a lásku medzi ľudí cez nesmiernu moc jógy.
Sarah
Jógová inštruktorka
-

Martin Chomo

Srdce dobrodruha ma priviedlo na filipínsky ostrov Siargao, kde si úžívam všetky jeho krásy.
Chomčo
Cestovateľ
www.hybajcestovat.sk

Dadka Antolová

V živote mám iba pár pravidiel, inak sa učím nedržať sa ničoho iného.
Dadka
Milovníčka jógy a surfu
-

Na kemp CHILLI sa musíš zaregistrovať. Neváhaj, kapacita je obmedzená --- zavolaj, napíš email alebo vyplň formulár ---

CHILLI telefón
+421 903 043 818
CHILLI email
Scroll Up

facebook instagram email
 Predošlý  Všetky Ďalší